Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Wyjazdy narciarsko-snowboardowe

ZIMA 2024 | SŁOWENIA 19-24.02.2024

Fantastyczne stoki narciarskie, doskonały hotel z kompleksem SPA i basenami oraz pełna opieka i transfery na stoki w czasie pobytu – to najważniejsze cechy wyjazdu autobusem na narty w Słowenii. Zapraszamy na wyprawę narciarską w trakcie której każdy z uczestników będzie miał możliwość jazdy na nartach lub snowboardzie. Wybraliśmy najlepsze stoki narciarskie w Słowenii. Wieczory zaś uczestnicy spędzą w strefie spa lub korzystając z innych, atrakcyjnych rozrywek w hotelu 4****.

LICZBA MIEJSC ZAREZERWOWANYCH / OGÓŁEM: 10 / 15

Zapisz się już teraz! Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

 

Narty w Słowenii – co, gdzie, kiedy?

Wyjazd: 19 lutego 2024 roku (poniedziałek) o godzinie 4:30 z Poznania – zbiórka w Poznaniu. Miejsce zbiórki podamy bliżej terminu wyjazdu, najczęściej organizujemy wyjazd z centrum, ul. Chwaliszewo 76 w Poznaniu – przy siedzibie HigH Szkoła Jazdy. W przypadku zgłoszenia się na wyjazd kilku osób „z jednej ekipy” możemy dostosować miejsce wyjazdu.

Do hotelu dotrzemy ok. 19:00. Około południa, w czasie jazdy, zatrzymujemy się na lunch w sprawdzonej, czeskiej knajpie. Trasa przejazdu przebiega w następujacy sposób: Poznań >> Wrocław >> Gliwice >> Ostrava >> Brno >> Wiedeń >> Graz >> Villach >> Tarvisio >> Kranjska Gora (Gozd Martuljek)

Na miejscu od dnia 20 lutego 2024 roku (wtorek) do 23 lutego 2024 roku (piątek) uczestnicy mają możliwość jazdy na nartach w różnych kompleksach narciarskich Alp Julijskich – codziennie autobus zawozi grupę i odbiera z innego kompleksu (opis kompleksów do dyspozycji poniżej).

Plan każdego dnia spędzanego w kompleksach narciarskich jest następujący:

 • od godziny 7:00 serwowane jest śniadanie w hotelowej restauracji,
 • o godzinie 9:30 autobus czeka na grupę i wykonuje transfer na stoki narciarskie (w zależności od kompleksu przejazd trwa od 15 minut do ok. godziny)
 • po dojechaniu na miejsce autobus oczekuje na grupę na parkingu, zakończenie dnia jazdy tak jak godziny funkcjonowania kompeksu narciarskiego (ok. 16:00)
 • powrót do hotelu i od 18:30 serwowana jest w hotelu obiadokolacja
 • po obiadokolacji czas wolny, możliwość korzystania z kompleksu basenów i spa.

W dniu 24 lutego 2024 roku (sobota) po śniadaniu autobus zabiera uczestników z hotelu i rusza w drogę powrotną do Polski. Powrót do Polski planowany jest ok. godziny 23:30.

Zapisz się już teraz! Wypełnij formularz zgłoszeniowy!

 

Hotel i wyżywienie

 • Po pierwsze, standardem naszej oferty jest, że uczestnik jest zakwaterowany w czasie pobytu w 1-osobowym pokoju w 4**** hotelu położonym blisko miejscowości Kranjska Gora w Słowenii. Hotel stanowi bazę wypadową.
 • Istnieje możliwość rezerwacji noclegów w pokoju 2 – osobowym lub rezerwacji dla rodzin, ceny podajemy poniżej. Jeżeli w przedstawionym cenniku nie znajduje się odpowiednia opcja prosimy wysyłać zapytania na adres biuro@high.com.pl
 • W cenie pobytu zawarte są obfite śniadania w postaci szwedzkiego stołu oraz obiadokolacje serwowane w hotelowej restauracji
 • W przypadku zgłoszenia się rodzin z dziećmi możemy dokonać indywidualnej kalkulacji kosztów noclegu, w zależności od liczby i wieku dzieci śpiących w pokoju, razem z rodzicami / opiekunami.

 

Stoki narciarskie w Słowenii

W trakcie pobytu nasi uczestnicy mają możliwość korzystania ze stoków narciarskich położonych w okolicy miejscowości Kranjska Gora. Przewidujemy, że każdego dnia nasz autobus może dowieźć grupę do innego kompleksu narciarskiego i oczywiście odebrać o umówionej godzinie. Proponujemy szusowanie na białym puchu w następujących kompleksach.

 

Stoki narciarskie Kranjska Gora (Planica)

stoki narciarskie kranjska goraNajstarszy, tradycyjny ośrodek narciarski w Słowenii, gdzie pierwsze wyciągi narciarskie uruchomiono w 1948r. Właśnie tam odbywa się turniej Vitranc z cyklu Pucharu świata dla mężczyzn. Blisko ośrodka narciarskiego znajduje się Planica, znana Polakom dzięki wspaniałym sukcesom Adama Małysza. Sama Kranjska Gora oferuje najbardziej rozbudowaną ofertę w Słowenii obejmującą wiele lekkich, średnich i trudnych tras. Swoje miejsce na śniegu znajdą tu także snowboardziści i ci, nie tylko mali, na sankach. W innych słowach to miejsce dla każdego.

Łącznie Kranjska Gora oferuje 20 km tras narciarskich. Trasy niebieskie to 10 km, trasy czerwone to 8 km, trasy czarne to 2 km. Stoki narciarskie są zawsze doskonale przygotowane.

Całość obsługuje 13 wyciągów i 6 kolejek krzesełkowych. Większość tras narciarskich (około 85 proc.) jest dodatkowo zaśnieżana. Dzięki temu oferują bardzo dobre warunki dla amatorów białego szaleństwa w trakcie całego sezonu.

 

Vogel – nasze ulubione stoki narciarskie

Vogel ski areal stoki narciarskieTu jest jak w bajce. Tak reklamuje się ośrodek narciarski i prawdopodobnie daleko od prawdy nie jest. VOGEL SKI CENTER położony jest wysoko nad przepięknym jeziorem Bohinj, w sercu chronionego Parku Narodowego Triglav (Triglavski narodni park). Początki zimowego ośrodka sportowego sięgają roku 1964. Kolejka gondolowa została odnowiona w 2001 roku i może przewieźć 950 osób na godzinę. Startuje z doliny, blisko jeziora Bohinj, wspina się na wysokość 1535 m. Stąd rozciąga się panorama bajecznego krajobrazu – od szczytów Parku Triglav aż do Alp Kamnickich. Z pewnością zapamiętasz ten widok na długo.

Stoki narciarskie ośrodka rozpościerają się pomiędzy 569 a 1800 m nad poziomem morza. Jego powierzchnia to 78 ha. Posiada kolejkę kabinową, 4 wyciągi i 4 wyciągi dwukrzesełkowe. Wydajność kolejek to 7240 osób na godzinę.

 

Krvavec – stoki narciarskie blisko Lubljany

krvavec ski areal stoki narciarskie

Ośrodek narciarski szczyci się najwspanialszymi widokami i dobrze utrzymanymi trasami narciarskimi rozciągającymi się na wysokości 1450 do 1971 m n.p.m. Zapewnia doskonałe warunki do jazdy na nartach na naturalnym i ubitym śniegu na łącznie 30 km doskonale utrzymanych tras narciarskich. Ośrodek, dzięki swojemu położeniu, gwarantuje minimum 100 narciarskich dni w każdym sezonie. Ze względu na wspaniałe warunki planujemy odwiedzić to miejsce.

Tutejsze trasy są zróżnicowane i idealne zarówno dla narciarzy rekreacyjnych, jak i zawodowych, a także dla początkujących. Jednak to, co najbardziej charakteryzuje Krvavec to doskonała atmosfera, która ze względu na niewielką popularność ośrodka wśród zagranicznych narciarzy, dodatkowo zapewnia brak tłoku na trasach. Ludzie, a szczególnie obsługa oraz fantastyczne widoki na panoramę gór, sprawiają, że hasło reklamujące ośrodek – „Tu znajdziesz uśmiech” – nie jest przysłowiowym rzucaniem słów na wiatr.

 

 

Kanin – Sella Nevea – stoki narciarskie na lodowcu

stoki narciarskie sella nevea kanin

Szczyty nad Bovec są zwykle w grudniu dobrze pokryte śniegiem i wtedy rozpoczyna się długi sezon narciarski na Kanin, jedynym ośrodku narciarskim w Słowenii, który może pochwalić się trasami zjazdowymi powyżej 2000 m n.p.m. Kanin jest typowym alpejskim ośrodkiem narciarskim: ze względu na wysokość stoki narciarskie rzadko zamarzają, oferując wysokiej jakości jazdę na wyłącznie naturalnym puchu przez większość zimy i umożliwiając jazdę daleko do wiosny, bardzo często do pierwszej połowy maja. To zimowa część baśni w samym sercu słoweńskiego regionu alpejskiego, w południowo-wschodniej części łańcucha alpejskiego, w pobliżu Morza Adriatyckiego. Kolejną szczególną cechą ośrodka narciarskiego Kanin jest jego słoneczne położenie i wspaniałe widoki na serce Alp na wschodzie i na Zatokę Triesteńską na południu.

 

Cena za wyjazd, oferta

Podawana przez nas cena zawiera następujące świadczenia:

 • przejazd autobusem wraz z przewozem bagażu i sprzętu na trasie Poznań – Hotel w Słowenii – Poznań
 • transfery lokalne pomiędzy hotelem i kompleksami narciarskimi (4 dni jazdy, każdy dzień w innym kompleksie)
 • noclegi w 1 – osobowych pokojach w hotelu o standardzie 4**** z kompleksem SPA i basenami (wstęp w cenie noclegów)
 • dla osób, które wybiorą pakiet dla kilku osób noclegi w pokojach wg wybranego pakietu
 • wyżywienie w hotelu w postaci śniadania oraz obiadokolacji w hotelowej restauracji
 • pakiet ubezpieczeń KL  30.000,00 EUR w tym koszty ratownictwa ( 7.000,00 EUR)  + NNW  15.000,00 PLN +  bagaż  1.000,00 PLN + 30.000,00 EUR ( szkody osobowe i rzeczowe) – ubezpieczenie ma dodatkową klauzulę uprawiania sportów zimowych

 

Ceny wyjazdów SKI&SNB do Słowenii, sezon 2024:

 • WARIANT PODSTAWOWY: 1 osoba, pokój jednoosobowy, HB: 950 EUR / osobę
 • WARIANT DLA 2 OSÓB: 2 osoby, pokój dwuosobowy, HB: 1700 EUR (850 EUR / osobę)
 • WARIANT 2 + 1: 2 osoby (dorosłe) + dziecko (dostawka w pokoju), jeden wspólny pokój, HB: 2250 EUR (750 EUR / osobę)
 • WARIANT 2 + 2: 4 osoby łącznie, dwa pokoje dwuosobowe (z możliwością przejścia między pokojami), HB: 2900 EUR (725 EUR / osobę)

HB – pakiet zawierający śniadania i obiadokolacje serwowane w hotelowej restauracji. Bardzo bogate menu, napoje płatne dodatkowo.

 

Pakiet dodatkowy SKIPASS 2024

Za dodatkową opłatą przy rezerwacji możemy zaoferować zakup karnetów SKIPASS do każdego ośrodka narciarskiego, do którego dojeżdżamy w trakcie wyjazdu. Opłata ta wynosi: 200 EUR / osobę dorosłą, 150 EUR dla dziecka (do 18 lat). Na miejscu, w czasie pobytu, obsługa HIGH TRAVEL dokona dla Państwa zakupu odpowiednich karnetów i w przypadku wykupienia tej opcji uczestnik nie musi martwić się o zakup karnetów narciarskich. Podana opłata dotyczy całego okresu pobytu – czyli codzienny zakup karnetu dla uczestnika, który opłacił pakiet SKIPASS 2024.

 

Zapisy i informacje dodatkowe

Zapisy na wyjazd prowadzimy przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Odpowiemy na wiadomość podając jednocześnie informacje dotyczące wykonania płatności wraz z nr rachunku bankowego. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 694 300 255.

 

Zasady rezerwacji i rezygnacji z rezerwacji

 1. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji złożonej przez e-mail jest wpłacenie zaliczki w kwocie 300 EUR na podane przez nas konto bankowe.
 2. Dopłata do 100% wartości rezerwacji musi nastąpić nie później niż 21 dni do daty rozpoczęcia wyjazdu.
 3. W przypadku rezerwacji dokonywanych na mniej niż 21 dni przed wyjazdem zaliczka wynosi 100% wartości rezerwacji.
 4. Istnieje możliwość zawarcia ubezpieczenia kosztów rezygnacji – ubezpieczenie należy wykupić nie później niż w okresie 7 dni od daty dokonania pierwszej wpłaty lub zawarcia umowy dot. wyjazdu.

 

Ważne formalności

 1. Posiadamy wpis do rejestru organizatorów turystyki prowadzonego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Nasz wpis ma numer 989. Uzyskanie wpisu potwierdza, że prowadzimy legalnie działalność turystyczną. Co wyjątkowo ważne, uzyskaliśmy gwarancję ubezpieczeniową TU Signal Iduna. Ubezpieczenie kosztów powrotu naszych klientów do kraju, gdyby zaszła taka potrzeba. W dziale Dokumenty do pobrania (na końcu oferty) znajdują się wszystkie niezbędne dokumenty i informacje dla naszych klientów. Dla każdego z naszych klientów przygotowujemy umowę uczestnictwa w imprezie turystycznej. Ubezpieczenie NNW Bezpieczna Podróż – koszty leczenia, akcji ratunkowych, transportu medycznego do Polski. To ubezpieczenie dla każdego uczestnika zawieramy na czas wyjazdu w TU Signal Iduna. Informacje dot. warunków ubezpieczenia i kwot świadczeń znajdują się każdorazowo w umowie dot. imprezy turystycznej.Ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Oferujemy również możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji – jest to dobrowolne ubezpieczenie dla osób, które chcą się zabezpieczyć w razie konieczności rezygnacji z wyjazdu na ostatnią chwilę (np. z powodu choroby czy innego zdarzenia losowego).
 2. Dopełniamy wszelkich wymaganych przepisami prawa formalności dbając o bezpieczeństwo i komfort podróżnych.
 3. Usługę transportową świadczymy wykorzystując do tego celu komfortowy autobus, przystosowany do przewozu pasażerów oraz bagaży i sprzętu narciarskiego. Autobusem kierują doświadczeni kierowcy. Zawsze przestrzegamy norm dot. czasu pracy.
 4. W czasie pobytu z ramienia organizatora zapewniamy opiekę nad uczestnikami.

 

Co wyróżnia nasze podróże?

 • podróż odbywa się komfortowym autobusem, wyposażonym w klimatyzację z niezależnymi nawiewami dla pasażerów, dodatkowe systemu ogrzewania (również w czasie postoju), oświetlenie wnętrza, ładowarki USB przy każdym fotelu, gniazdka 230V i wiele innych udogodnień
 • nasz autobus ma 17 miejsc więc możemy zabrać łącznie 16 osób + kierowców; na wybrane kierunki zabieramy mniejszą liczbę uczestników, gdyż ze względów bezpieczeństwa autobusem kieruje 2 lub nawet 3 kierowców
 • autobus jest też wyposażony w system multimedialny, telewizory w możliwością odtwarzania filmów Netflix, zawsze pasażerowie mogą też liczyć na dobrą playlistę muzyczną serwowaną przez obsługę
 • autobus ma również pokaźnych rozmiarów bagażnik do którego bez problemu ładujemy narty, deski snowboardowe, buty oraz bagaże (prosimy o zastosowanie się do wytycznych dot. przewożonych bagaży tj. na 1 uczestnika przewidujemy zabranie 1 szt. torby podróżnej lub walizki + 1 szt. niewielkiego bagażu podręcznego (wymiary ok. 40x25x25 cm), 1 kpl. nart lub snowboardu + buty – koniecznie w pokrowcu.

 

Każdy przejazd naszego autobusu na narty jest obsługiwany co najmniej przez 2 kierowców. Kierowcy wykonujący przewozy to w zdecydowanej większości również instruktorzy nauki jazdy, co gwarantuje, że podróż będzie bezpieczna dla całej grupy.

Autobus jest zawsze w okresie zimowym wyposażony w dobrej klasy opony zimowe, na pokładzie posiadamy m.in łańcuchy. Nasz autobus jest również wyposażony (to rzadkość w tego typu pojazdach) w elektromagnetyczny hamulec górski. To urządzenie sprawia, że pokonywanie górskich dróg jest bardzo bezpieczne.

Trasę przejazdu starannie układamy i kalkulujemy czasowo przed wyjazdem.  Dbamy o sprawną i możliwie krótka podróż. Oczywiście w czasie jazdy przewidujemy również postoje.

Zapisz się już teraz! Wypełnij formularz zgłoszeniowy!