Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Profesjonalne szkolenia kierowców

FAQ

Poniżej publikujemy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące kursów prawa jazdy.

Ustawowo badania lekarskie kosztują 200 zł. HigH Szkoła Jazdy dofinansowuje badania lekarskie – w HigH badania lekarskie kosztują tylko 150 zł.
Żeby uzyskać dofinansowanie trzeba skorzystać ze skierowania uzyskanego od nas w OSK w Poznaniu na ul. Chwaliszewo 76 .

Czas trwania kursu jest głównie uzależniony od dyspozycyjności osoby szkolonej. Są również określone przepisami minimalne ilości godzin obowiązkowych w ramach kursu oraz maksymalny czas prowadzenia szkolenia jednego dnia.

Należy przyjąć, że w zależności od dyspozycyjności kursanta kursy prawa jazdy przeciętnie trwają od 1 – 3 miesięcy.

 

Instruktorzy HigH Szkoła Jazdy pracują każdego dnia, średnio w godzinach od 8:00 do 22:00 w dni robocze oraz od 8:00 do 16:00 w soboty i niedziele. Zawsze staramy się dopasować terminy szkolenia do potrzeb kursanta, tak aby kurs przebiegł sprawnie.

Nie masz konta walutowego? To nie problem.

Wykonanie przelewu w walucie EUR możesz zlecić przez kantor internetowy. Wystarczy, że wejdziesz na jedną z poniższych stron i będziesz postępować zgodnie z instrukcjami na stronie. Możesz też znaleźć inny kantor internetowy.

https://internetowykantor.pl/

https://xkantor.com/pl

https://www.walutomat.pl/

https://cinkciarz.pl/wymiana-walut

Z naszego doświadczenie wynika, że kursy walut w kantorach internetowych są korzystniejsze niż w kantorach stacjonarnych lub w bankowości internetowej.

 

Płatności za Usługi Turystyczne przyjmujemy na konto w walucie EUR.

 •  nr rachunku bankowego w mBank to: PL60 1140 2004 0000 3412 0505 4822 (nr BIC BREXPLPWMBK); w tytule przelewu każdorazowo należy podać imię i nazwisko uczestnika

 

Bezterminowo.

Tak, ale wtedy najlepiej jest wziąć kilka lekcji doszkalających w mieście, w którym chce się zdawać, żeby nauczyć się po nim poruszać.

Tak, oczywiście. Trzeba będzie tylko pojechać do Urzędu Komunikacji właściwego ze względu na zameldowanie, żeby uzyskać numer PKK.

Nasze Volkswageny Up’y podstawiane są do WORD Poznań trzy dni w tygodniu. Jest to poniedziałek, środa oraz piątek.

Nie. Ten numer jest niezbędny do rozpoczęcia szkolenia praktycznego.

Standardowy tryb nauczania obejmuje od 2 do 3 spotkań w tygodniu. Zawsze staramy się dopasować terminy szkolenia do potrzeb kursanta, tak aby kurs przebiegł sprawnie.

PKK to dokument niezbędny do rozpoczęcia kursu na prawo jazdy i zdawania egzaminów na prawo jazdy. PKK można wyrobić udając się osobiście do wydziału komunikacji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub przez Internet, przy wykorzystaniu do podpisu platformy ePuap.

Poniżej przekazujemy najważniejsze informacje (krótki przewodnik), który powinien Państwu umożliwić wyrobienie PKK przez Internet.

 1. Wejdź na stronę https://www.esp.pwpw.pl/
 2. Jeżeli jeszcze nie posiadasz konta załóż je.
 3. Po założeniu konta zaloguj się na nie i w MENU wybierz polecenie „Złóż wniosek”. Dalej wybierz urząd właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania. Jeżeli mieszkasz w Poznaniu będzie to URZĄD MIASTA W POZNANIU. Jeśli mieszkasz na terenie powiatu poznańskiego będzie to STAROSTWO POWIATOWE W POZNANIU. Może to być również inny, odpowiedni urząd.
 4. Rodzaj wniosku – wybierz UPRAWNIENIA KIEROWCÓW i w kolejnym MENU – wybierz WYDANIE PRAWA JAZDY.
 5. Kolejny ekran to podanie wszystkich danych osobowych.
 6. Kolejny ekran to podanie informacji o posiadanym prawie jazdy (jeżeli już posiadasz jakąś kategorię) i dalej na ekranie WYDANIE PRAWA JAZDY wybierz kategorię, która Cię interesuje. Przy sposobie odebrania dokumentu MUSISZ zaznaczyć ODBIÓR OSOBISTY. Do urzędu musisz wówczas zabrać oryginały badań lekarskich i ewentualnie innych dokumentów, których skany wgrasz do systemu samodzielnie.
 7. Kolejny ekran do wgranie skanów posiadanych dokumentów. Zwróć uwagę, że wszystkie przekazywane dokumenty powinny być wgrane w odpowiednim formacie – dla wszystkich pól można zastosować forma pdf. Przeczytaj poniżej jak łatwo i w dobrej jakości zrobić „skany” dokumentów przy użyciu Twojego smartfona.Jakie dokumenty musisz wgrać przy składaniu wniosku o PKK
  – dla kategorii A, A1, A2, B: fotografia, orzeczenie lekarskie, dotychczasowe prawo jazdy (jeżeli posiadasz), skan odręcznego podpisu.
 8. Na zakończenie, po wgraniu dokumentów, przejdź dalej i podpisz składany wniosek przy wykorzystaniu platformy ePuap. To wszystko.
 9. Po otrzymaniu nadanego PKK koniecznie skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta HigH.

 

Jak łatwo i w dobrej jakości przygotować zdjęcia / skany dokumentów?

SKANY SMARTFONEM

Możesz użyć bezpłatnej aplikacji Adobe Scan – kliknij tutaj aby przejść na stronę aplikacji i pobrać ją. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze. Wystarczy uruchomić aplikację, wykonać smartfonem zdjęcie dokumentu, wybrać granice dokumentu / zdjęcia. Pamiętaj, aby zapisać pliki jako .jpg. W aplikacji Adobe Scan to bardzo proste. Po zapisaniu skanu domyślnie do pdf przy dokumencie zobaczysz polecenie ZAPISZ JAKO JPEG.

Potem wystarczy w dowolny sposób przesłać plik z telefonu na komputer przy pomocy którego składasz wniosek i załączyć do wniosku (pkt. 7 powyższej instrukcji).

AUTOMAT DO ZDJĘĆ

Jeżeli nie masz zdjęcia do dokumentów możesz je wykonać samodzielnie i wspomóc się np. GENERATOREM ZDJĘĆ ONLINE. Jest to zewnętrzne, niezależne od HIGH narzędzie, ale sprawdziliśmy i świetnie działa. Wystarczy zdjęcie twarzy smartfonem na  neutralnym tle.

SKAN PODPISU

Weź zwykłą, białą kartkę A4. Wyznacz sobie na niej prostokąt o wymiarach 7 x 2 cm. We wnętrzu prostokąta musi zmieścić się Twój podpis. Po wykonaniu odręcznego podpisu zrób skan / zdjęcie i zapisz do pliku jpg.

Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Jest to numery wydawany przez Wydział Komunikacji właściwy ze względy na miejsce zamieszkania. Aby uzyskać PKK w pierwszej kolejności należy uzyskać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Zaświadczenia takie wydają lekarze uprawnieni do badania kierowców. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta HigH – możesz uzyskać skierowanie na badania w niższej cenie!

 

Informacja o urzędach wydających PKK w okolicy Poznania:

 

Urząd Miasta Poznania, Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych

Możliwość załatwienia sprawy w dwóch lokalizacjach:

 1. ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań
 2. ul. 28 czerwca 1956r. nr 404

 

Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Wydział Komunikacji i Transportu

 1. ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań

 

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Wydział Komunikacji i Transportu

 1. ul. Papieża Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno

 

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Wydział Komunikacji

 1. ul. Kościuszki 53 D, 62-100 Wągrowiec

 

Starostwo Powiatowe w Śremie

 1. ul. Mickiewicza 17, 63-100 Śrem

 

 

Dla poszczególnych kategorii prawa jazdy różne są minimalne wymagania co do wieku kursanta. Poniżej szczegółowa informacja o wszystkich kategoriach prawa jazdy realizowanych w HigH Szkoła Jazdy.

Aby przystąpić do kursu prawa jazdy poszczególnych kategorii należy ukończyć:

 • kategoria B – 17 lat i 9 miesięcy
 • kategoria A – 23 lata i 9 miesięcy, lub posiadać co najmniej 2 lata prawo jazdy kat. A2
 • kategoria A2 – 17 lat i 9 miesięcy
 • kategoria A1 – 15 lat i 9 miesięcy (wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych)
 • kategoria AM – 13 lat i 9 miesięcy (wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych)
 • kategoria C, C+E – 20 lat i 9 miesięcy (lub 18 lat dla osób, które posiadających kwalifikację wstępną)
 • kategoria D – 23 lata i 9 miesięcy (lub 21 lat dla osób, które posiadają kwalifikację wstępną).