Strefa Kursanta » English Course » Facebook » ul. Chwaliszewo 76, Poznań bok@high.com.pl 61 670 38 70 | 664 322 953

Wypadek z udziałem motocyklisty – opinia

Opiniowanie w zakresie wypadków z udziałem motocyklisty – temat bardzo trudny i wymagający fachowej wiedzy z zakresu dynamiki ruchu i techniki kierowania motocyklem.

Profesjonalnie przygotowana opinia z rekonstrukcją wypadku z udziałem motocyklisty może często postawić w zupełnie innym świetle obie strony wypadku drogowego. Bardzo często zdarza się, że Policja nie potrafi jednoznacznie ustalić sprawcy wypadku lub sprawia trafia na drogę sądową gdzie konieczne jest posługiwanie się profesjonalnie przygotowanymi dowodami. Oczywiście sąd z reguły powoła biegłego, ale wcześniej strony mogą posiłkować się opinią rzeczoznawcy samochodowego.

Jeżeli poszukujesz rzeczoznawcy samochodowego, biegłego w sprawach związanych z motocyklami, zapraszam do skorzystania z moich usług.

Oprócz faktu, że prowadzę kancelarię rzeczoznawcy samochodowego to jestem instruktorem techniki jazdy na motocyklu i czynnym motocyklistą. Od wielu lat zajmuję się szkoleniem motocyklistów w zakresie prawidłowej techniki jazdy i nie są mi obce błędy w technice kierowania popełniane zarówno przez motocyklistów, jak również kierujących innymi pojazdami. Mając szeroką wiedzę z powyższego zakresu oraz dysponując narzędziami do wykonywania obliczeń i symulacji przebiegu wypadków z udziałem motocyklisty przygotowuję profesjonalne opinie dotyczące konkretnych zdarzeń drogowych.

Zdarza się, że rzeczoznawcy i biegli sądowi popełniają kardynalne błędy w opiniach dot. wypadków motocyklowych nie mając wiedzy i umiejętności w zakresie jazdy na motocyklu. Równie często przyrównują w programach symulacyjnych ruch motocykla (motoroweru, roweru) do ruchu pojazdu czterokołowego, co oczywiście wprowadza szereg nieprawidłowości.

Potrzebujesz profesjonalnej opinii sporządzonej przez rzeczoznawcę?

Zapraszam do Kancelarii Rzeczoznawcy Samochodowego w Poznaniu, ul. Chwaliszewo 76.

Kontakt

Marcin Kukawka, tel. 694-300-255, email: marcin.kukawka@high.com.pl