Strefa Kursanta » English Course » Facebook » ul. Chwaliszewo 76, Poznań bok@high.com.pl 61 670 38 70 | 664 322 953

Oszczędny Kierowca ECO indywidualnie

Koszt:
150 zł
Termin startu kursu:
zadzwoń i ustal
Rejestracja:
Zapisz się!

Szkolenie Oszczędny Kierowca to nauka oszczędnej jazdy czyli zasad eco driving. Nasze szkolenie to nie tylko nauka tego jak zużywać mniej paliwa podczas jazdy, ale przede wszystkim zajęcia o tym, jak jeździć płynniej, bezpieczniej i przy okazji taniej. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy – trenerzy. Już jedna godzina indywidualnego szkolenia pozwala wprowadzić do stylu jazdy osoby szkolonej zasady eco-drivingu i jazdy defensywnej.

 

Eco Driving – co mi to da?

eco drivingNauka jazdy w stylu Eco oraz jazdy defensywnej to wymierne korzyści dla portfela właściciela pojazdu i użytkownika tankującego paliwo. W jaki sposób możesz zaoszczędzić?

 • mniejsze zużycie paliwa
 • mniejsze zużycie elementów układów hamulcowych
 • mniejsze zużycie opon

Oczywiście korzyści z oszczędnego i przede wszystkim defensywnego stylu jazdy jest znacznie więcej. Najważniejsze to dużo więcej spokoju za kierownicą co oczywiście przekłada się na mniejsze zmęczenie podczas jazdy i bardziej bezpieczny styl jazdy. Bardzo ważne jest również to, że w czasie szkolenia pokazujemy, że oszczędny kierowca wcale nie oznacza powolny czy „niedzielny”. Jednym słowem, Warto!

 

Jak przebiegają zajęcia? Innowacyjne metody tylko w HigH.

 • eco driving tom tomzajęcia prowadzi instruktor z osobą szkoloną w trybie indywidualnego treningu eco oraz audytu stylu jazdy
 • trening prowadzony jest samochodem osoby szkolonej, pod warunkiem, że samochód jest wyposażony w komputer wskazujący średnie i chwilowe spalanie paliwa
 • jeżeli pojazd jest wyposażony w gniazdo OBDII istnieje możliwość bezinwazyjnego podłączenia systemu monitorującego i analizującego styl jazdy – wyniki przedstawiamy wówczas w czytelnej postaci graficznej
 • zajęcia składają się z audytu stylu jazdy, pokazu w wykonaniu instruktora oraz aktywnego treningu pod dyktando instruktora
 • jeżeli osoba szkolona chce korzystać z pojazdów szkoleniowych HigH obowiązuje dopłata w wysokości 50 zł / godzinę.

 

Przykład oszczędności!

 

Mamy różne doświadczenia. Niektórzy uczestnicy szkoleń potrafią tak zmienić styl jazdy, że ich auto spala nawet o 30% mniej paliwa. Załóżmy jednak pewne najczęstsze dane. Kierowca przyjeżdża na szkolenie i deklaruje, że w czasie jazdy w ruchu miejskim jego auto spala 9 l/100 km. Przeprowadzamy pierwszą część szkolenia – audyt kierowcy i faktycznie wynik się potwierdza. Po szkoleniu, na tej samej trasie, ten sam kierowca uzyskuje wynik w ruchu miejskim 7,2 l/100 km. Jakie są wymierne korzyści?

Załóżmy, że litr paliwa kosztuje średnio 4,7 zł. Zatem przy zużyciu 9 litrów / 100 km koszt wynosi: 42,30 zł. Zużycie 7,2 litra / 100 km daje koszt: 33,84 zł. Zatem na każdych 100 km kierowca zaoszczędza (na samym paliwie) 8,46 zł. Można zatem przyjąć, że dla takiego kierowcy oszczędność wynosi 20% tylko dla kosztów paliwa. Koszty inne (zużycie układu hamulcowego, opon itp.) są również możliwe do policzenia, ale w dłuższej perspektywie czasu.

Analizując dalej dochodzimy do wniosku, że przykładowy kierowca oszczędzi w jednym roku:

 • dla rocznego przebiegu 10.000 km oszczędność wyniesie 846 zł
 • dla rocznego przebiegu 20.000 km oszczędność wyniesie 1692 zł
 • dla rocznego przebiegu 40.000 km oszczędność wyniesie 3384 zł

Prezentowane dane to wartości przykładowe. Ostateczny wynik jest zależny od przebiegu, uzyskanej oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej oraz oczywiście cen paliw używanych do pojazdów. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że nawet kilku procentowa oszczędność w skali roku przekłada się na wymierne korzyści finansowe. Można je spożytkować chociażby na opłatę ubezpieczenia pojazdu. W przypadku pokonywania rocznie 20 – 30 tys. km okazuje się, że podstawowy pakiet ubezpieczeniowy dla auta klasy średniej można mieć gratis!

 


Koszt:
150 zł
Termin startu kursu:
zadzwoń i ustal
Rejestracja:
Zapisz się!