Strefa Kursanta » English Course » Facebook » ul. Chwaliszewo 76, Poznań bok@high.com.pl 61 670 38 70 | 664 322 953

eLektryczna eLka w HigH Szkoła Jazdy

eLektryczna eLka to innymi słowy w pełni elektryczny samochód przystosowany do nauki jazdy i egzaminowania.

HigH Szkoła Jazdy jest pierwszą szkołą jazdy w Polsce posiadającą w regularnym użytkowaniu eLektryczną eLkę. Od II połowy 2020 roku wkroczyliśmy w nową erę nauki jazdy. Oferujemy nowoczesne szkolenie przy wykorzystaniu samochodu elektrycznego marki VW e-up!

 

Dlaczego oferujemy kurs prawa jazdy samochodem elektrycznym?

 

  1. Elektromobilność to naszym zdaniem przyszłość, zatem już teraz chcemy przygotować naszych absolwentów do jazdy samochodami elektrycznymi.
  2. Korzystając z usług HigH Szkoła Jazdy kursant może oczywiście wybrać cały kurs prowadzony autem elektrycznym, z automatyczną skrzynią biegów, ale może również odbyć takim autem np. jedną jazdę w ramach tradycyjnego kursu prawa jazdy kategorii B.
  3. Samochody elektryczne korzystają z pewnych przywilejów w ruchu drogowym, np. możliwości poruszania się BUS-pasami lub bezpłatnego parkowania w Strefie Płatnego Parkowania w Poznaniu – tym samym, uczymy naszych kursantów jak zachować się aby jazda BUS-pasem była bezpieczna i zgodna z przepisami.
  4. zawsze jesteśmy innowacyjni i wdrażamy nowoczesne technologie – stąd w HigH Szkoła Jazdy zawsze znajdziecie najnowsze modele samochodów i motocykli, przystosowane do nauki jazdy i wybrane przez nas, jako te, które zapewniają wysoką jakość szkolenia.

 

eLektryczna eLka w HigH Szkoła Jazdy

Nasza elektryczna elka to samochód marki VW e-up! wyposażony tylko w silnik elektryczny oraz odpowiedni akumulator. Samochód ten posiada wiele nowoczesnych systemów poprawiających bezpieczeństwo jazdy oraz komfort podróży. Są to m.in. systemy podgrzewania szyb, foteli, automatyczną dwustrefową klimatyzację, system zapobiegający kolizjom przez nieuwagę kierowcy itp.

Samochód VW e-up! posiada na wyposażeniu system rekuperacji, który pozwala odzyskiwać energię. Pozwala on odzyskiwać energię ruchu pojazdu i przekształcać ją ponownie na energię elektryczną magazynowaną w akumulatorze. Rekuperacja w samochodzie elektrycznym to rozwiązanie, które pozwala wykorzystać również energię ruchu do ładowania akumulatora. Na przykład jadąc na spadku drogi można, odpowiednio używając rekuperacji, odzyskać energię i doładować akumulator, zwiększając przy tym zasięg pojazdu.