Strefa Kursanta » English Course » Facebook » ul. Chwaliszewo 76, Poznań bok@high.com.pl 61 670 38 70 | 664 322 953

Dzień Bezpieczeństwa w Transporcie | Gniezno

Za nami dzień pełen pozytywnych emocji i wrażeń. Zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów do udziału w VI Dniu Logistyki organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych w Gnieźnie. Impreza miała charakter informacyjno – edukacyjno – promocyjny i była poświęcona tematyce Bezpieczeństwa w transporcie.  Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz sprowadziło wiele ważnym instytucji państwowych z zakresu Bezpieczeństwa i Transportu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak działa Inspekcja Transportu Drogowego, zobaczyć na żywo  symulację ratowania ofiar wypadku drogowego prowadzoną przez gnieźnieńską Straż Pożarną.

Pokaz prowadzony przez instruktorów HigH Szkoła Jazdy poprzedził kom. Sławomir Sikorski z Wydziału Ruchu Drogowego w Gnieźnie, który w szczególności zwrócił uwagę na przyczyny i skutki wypadków drogowych spowodowanych przez młodych kierowców.

Szef HigH Szkoła Jazdy i zarazem instruktor nauki i techniki jazdy, Marcin Kukawka, opowiadał o tym jak być widocznym na drodze oraz jak prawidłowo jeździć i zapinać pasy. Zorganizowaliśmy kilka konkursów, zwycięzcy otrzymali od nas zniżki na kurs Kat. B w oddziale HigH Szkoła Jazdy w Gnieźnie (dla przypomnienia mieścimy się na ul. Mickiewicza 8). Zgromadzonym uczestnikom rozdaliśmy odblaski oraz karty bezpieczeństwa ICE.  Gwoździem programu był wystrzał poduszki powietrznej na symulatorze będącym w posiadaniu HigH Szkoła Jazdy. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Cała impreza przebiegła pomyślnie, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Serdecznie dziękujemy Wam drodzy uczniowie za uwagę!